Nokia’nin yeni 41MP kameralı cep telefonu görüntüleri çıktı

Nokia firması geçtiğimiz yıl Pureview adlı cep telefonu ile 41 MP kamera koyarak kullanıcıların mobil dünyada kamera konusunda şaşırtmıştı Symbian işletim sistemine sahip telefon piyasada Android ve iPhone pazarına yenik düşüp istenilen satış rakamlarına ulaşamamıştı.Bugün çinli bir WPDang adlı internet sitesi Pureview 808 adlı telefonuna benzer windows işletim sistemine sahip bir ürün geliştirdiğine dair bir kaç fotoğraf paylaştı.puree Nokianin yeni 41MP kameralı cep telefonu görüntüleri çıktı“EOS” kod adına sahip kamera sensörü bugün sarı renkli prototipi ile fotoğraflandı.Görüldüğü üzere cihaz polikarbonat bir materyalden imal edilmiş bir kasa ile birlikte geliyor.

Cihaz Lumia 920 ile ölçülere benzerlik gösterirken 9.7 mm kalınlığında EOS arka kısmnda büyükçe bir kamera sensörü flaş yer buluyor.Xeon flaşlı , optik görüntü sabitleme fonksiyonuna sahip 41 MP kamera , WXGA Çözünürlük, OLED ekrana 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon çipset , FM radyo gibi özellikleri üzerinde barındırıyor.Cihazın kablosuz şarj teknolojisinden bir kılıf yardımı ile yararlanacağı tahmin ediliyor.

Cihazın tahmini olarak 9 Temmuz’da satılacağını ön gören EOS ilk olarka ABD’de AT&T operatörü kullanıcılarına sunulacak.Yaz aylarında nokia firması tanıtım gerçekleştireceğinin ipucunu veren nokia yeni nesil kameralı telefonun 2013’ün son çeyreğine ulaşmadan tüm uluslararası pazara süreceği düşünülüyor.

Makalem : Teknodevi.com için hazırlanmış olup kişisel bloğumda yayınlanmaktadır.

Hakkında Ahmet EREN

Bunlara göz atabilirsiniz.

BlackBerry Messenger (BBM)’ın Android ve iPhone Beta versiyonu ortaya çıktı

BlackBerry firmasının popüler mesajlaşma uygulaması olan BlackBerry Messenger Android ve iOS’a geliyor . Android sürümünün …

Haydi, Bi cevap yaz ?